Hi Dodgy Rams,
Mijn naam is Jan en kom uit Bilzen .
Ben 44 yrs en rij Rams sinds 2000. Vanaf 2000 was dit een 2500 SLT van 1996, 5,9 . De laatste jaren lag ik er meer onder als dat-ie reed. Alles gereviseerd en /of nieuw vervangen en in overleg aan een kameraad verkocht. Soms werken we er nog samen aan.
Enfin, .... Vorig jaar een 2006 SLT gekocht met 25375 Mi erop! Zeer fijne wagen, ..tot alles wat boven beschreven staat met betrekking tot het trillen tijdens het remmen zijn intrede maakte. Alles wat jullie bespreken, ècht alles werd er bij de mijne vervangen met nieuwe stukken. Kga hier dus niets herhalen. het probleem ligt dus niet aan het aangehaalde hierboven, wat niet weg laat dat sommige van die defecten wel degelijk invloed hebben op kleine trillingen. Nu trilt -ie net wat minder en krijg van de dealer te horen dat bij hoge snelheden, de voorste ABS aanslaat via de sensoren en dan het remmen bijspringt. Bij hoge snelheden, ist net of mijn linkervoorwiel er elk moment gaat afvliegen!

Probleem is echter, dat ik dit niet zomaar kan aannemen. Bij lang stilstaan, (bvb 's nachts) wanneer ik dan 's morgens vertrek op een nieuw geasfalteerd wegdek trilt hij net hetzelfde bij snelheden rond de 70 Km/u. De voorste rollager werd vervangen ( zie recall Ram 2006 bij Dodge ), door af fabriek te weinig ingevet te zijn geweest. Dus volledig onder garantie vervangen ( had die nog voor het jaar , nu Aug 2010 om is . Morgen kijk ik de volledige stuurkolom na alsook de stuurinrichting, op barsten of dergelijke. De fuséekogels zijn nog OK.

Nog heeft Dodge aan bij de recall, dat de ECU van de ABS (soms) verkeerde inlichtingen naar de remmen doorstuurt en de ECU vervangen moet worden of gereprogrammeerd. Begrijpen wie begrijpen kan. Enfin, de twee remcalipers ook goed beweeglijk gemaakt maar nog geen verschil gemerkt. Sensoren vooraan ga ik nog es goe poetsen met brakeclean en dan droog afspuiten met luchtdruk. (foute abs meting?) Ben bijna einde raad maar zelf zoeken met het HAYNES werplaats handboek ( tip

) lost toch veeeeel op. ANY CLUES OR IDEAS,,,,???

Graag advies
Keep on dodging and ramming, Grtz Jan
